Erken Boşalmaya Çözüm

Türk erkeklerinin neredeyse yarısı, bu sorunla karşı karşıyadır. Cinsel birleşme, iki kişi arasında yaşanan ve paylaşılan bir eylem olduğundan, eşlerden birinin herhangi bir olumsuzluğu, ötekinin de cinsel yaşamını olumsuz etkiler.

Bir erkek düşünün ki, daha ilk saniyeler ya da dakikalarda boşalıyorsa, kadına da bu süre yetmiyorsa (ki yetmeyecektir) kadın için bu birleşme angarya ve işkenceye dönüşebilir. Bunun sonucu, çoğu kadın cinsellikten soğumaktadır.

Erkeklerde ise, her cinsel ilişkide, kısa bir süreden sonra boşalmanın getirdiği burukluk; “hay Allah gene böyle oldu” yakınmasıdan da, zamanla peniste eriksiyon sorunu, yani sertleşme yetersizliği görülebilir. Ayrıca erkeklerde erken boşalmadan kaynaklanan bir kompleks oluşabilir. Bu durum da kıskançlık, kendine güvensizlik gibi biçimlerde dışa yansıyacağından, ailenin salt cinselliği değil, öteki ilişkileri de olumsuz etkilenir.

Erken boşalma için belirlenen sürenin alt sınırı 3,5-4 dakika, penisin vagina içinde kalmasıdır. Bu sürenin saptanmasında ölçü: Duyarlı bir kadının, penisin vagina içinde ritmik hareketleriyle 3,5-4 dakikada orgazm olabilme koşulu dikkate alınmıştır.

Türk erkeklerinde erken boşalma oranı neden fazladır? Nedeni; ergenlik ve gençlik yıllarında, kadın ve erkek ilişkilerinin kısıtlı olduğu ülkemizde, erkeklerin ergenliğe erişmesinden sonra, evlendikleri yaşlarına gelene kadar, cinsel doyumlarını masturbasyonla sağlamalarıdır. Tüm erkekler, masturbasyon yaparken, bunu uzun bir zaman dilimine yaymak yerine, banyoda, tuvalette ya da yatak odalarında yalnız kaldıklarında, bu işi bir oldu bittiye getirerek, masturbasyonlarını 1-2 dakikada bitirmeyi yeğlerler.

Bu da, onlarda bir koşullanma yaratır, bedenlerinin biyolojik saati, ona göre ayarlanır.

Erken boşalmanın tedavisi vardır. Bu tedavide ilaç kullanmak zorunlu olduğundan, ilaç adı veremiyorum. Bu sorun için hastanın mutlaka doktorla bire bir konuşması gerekmektedir.

Bunun için 0 212 293 33 11 telefon numarasından bize başvurduğunuzda gereken ek bilgiler verilecek ve bize geldiğinizde tedaviniz yapılacaktır.

Likes:
0 0
Views:
9
Article Categories:
Erkek Hastalıkları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir